SQM4 Moduly

Se zvyšujícím se stupněm integrace elektronických systemů stoupá i náročnost na technologické vybavení pro vlastní použití těchto systemů. Zmenšení roztečí vývodů a stále častější pouzdření obvodů do QFN a BGA pouzder prakticky vylučuje použití jedno či dvouvrstvých plošných spojů a jejich osazení na poloprofesionálních pracovištích. Ale i zcela profesionální výrobek se značně prodraží, pokud k deseti svorkovnicím s roztečí 5 mm, trafem a lineárním zdrojem je třeba použít mikrokontroler v BGA pouzdře, vyžadující vícevrstvý plošný spoj v 7. a vyšší třídě přesnosti.

Řešením je použití modulů, které integrují nutné obvody s vyšší náročností montáže. Navrhli jsme proto moduly řady SQM® a představujeme vám jejich zástupce - SQM4-K70 a SQM4-VF6. Mezi nejvýznačnější vlastnosti těchto produktů patří:

  • pájitelný modul v rozměru odpovídajícím QFP pouzdrům - snadné ruční zapájení i odpájení horkovzdušnou stanicí s QFP nástavcem,
  • připojitelnost k základni desce pájitelným konektorem RIM s roztečí 1 mm,
  • jedno napájecí napětí v rozmezí 3,3V až 5,5V,
  • stohovatelnost přídavných obvodů k základnímu modulu - např. LCD konektor, A/D a D/A převodníky apod (lze pájet přímo na modul),
  • s moduly lze začít vývoj SW pouhým připojením JTAG debuggeru,
  • pod modulem mohou být osazeny další obvody, např. i ty, které je vhodné z obchodních důvodů skrýt.

Produkty v této kategorii:

Horní pohled na procesorový modul SQM4-K70

SQM4-K70

SOM s procesorem Kinetis K70 s pamětí 1 MB, DDR2 pamětí 128 MB, Flash pamětí 256 MB, Ethernetem, USB a širokou škálou dalších periferií připojitelných přes 135 GPIO. To vše na pouhých 16 cm2.

Více informací
Horní pohled na procesorový modul SQM4-VF6

SQM4-VF6

SOM s dvoujádrovým procesorem Vybrid VF6 s pamětí 1 MB, 512 kB L2 Cache, DDR3 pamětí 128 MB, Flash pamětí 256 MB, 2x Ethernetem, 2x USB a širokou škálou dalších periferií připojitelných přes 135 GPIO. To vše na pouhých 16 cm2.

Více informací
Horní pohled na procesorový modul SQM4-ZY7

SQM4-ZY7

SOM s dvoujádrovým mikroprocesorem ZYNQ XCZ7020 (ARM Cortext A9), 1 GB DDR3 SDRAM pamětí, QSPI NOR FLASH pamětí 16 MB, 1x Gbit a 1x Fast ethernetem, USB a řadou dalších periferiíí připojitelných přes 141 GPIO. To vše na pouhých 16 cm2.

Více informací
Celkový pohled na vývojářskou desku EasyBoard s displejem

EasyBoard

Vývojářský starter kit expandující většinu periferií procesorového modulu SQM4-K70 předvádí přednosti modulů řady SQM4 v praxi. A ano, plošný spoj je skutečně jen dvouvrstvý!

Více informací